Informacje bieżące

Zmiany w zakresie świadczeń pomocy materialnej w związku ze stanem epidemii COVID-19 28.05.2020 10:26

Przypominamy, że na mocy przepisów wydanych w związku ze stanem epidemii, obowiązują tymczasowe zmiany zasad przyznawania pomocy materialnej.

Zapomoga

Udokumentowana utrata dochodu, związana z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego lub stanu epidemii, prowadząca do przejściowo trudnej sytuacji życiowej, może być podstawą do wnioskowania o zapomogę. Za wymagane udokumentowanie uznaje się umowę zlecenie, przelewy wynagrodzenia z okresu poprzedzającego epidemię, zaświadczenie od pracodawcy z datą zakończenia lub zawieszenia współpracy, itp.

Aktualnie obowiązujące przepisy znoszą ograniczenie do dwóch zapomóg w ciągu roku oraz wymóg nieprzekraczania okresu 6 lat studiowania jako warunek przyznania świadczeń. Ponadto obowiązuje nowy wzór wniosku, do którego należy dołączyć oświadczenie o niepobieraniu świadczeń na innym kierunku studiów.

Wypełniony i podpisany wniosek wraz z oświadczeniem i dokumentacją utraty dochodu należy przesłać skanem do dziekanatu (maria.bitel(at)zut.edu.pl), a po zatwierdzeniu poprawności wniosku oryginały dokumentów listem poleconym na adres wydziału (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie, Dziekanat - Maria Bitel, 71-065 Szczecin, al. Piastów 42).

Stypendium socjalne

W każdym momencie semestru student ma prawo wnioskować o stypendium socjalne przyznawane od miesiąca, w którym wniosek został złożony. Nie jest obecnie wymagane zaświadczenie z MOPR/MOPS na temat sytuacji zarobkowej i majątkowej rodziny, o którym mówił Regulamin Świadczeń w wersji sprzed epidemii. Nie obowiązuje również wymóg nieprzekraczania okresu 6 lat studiowania jako warunek przyznania świadczeń.

Dokumentacja wniosku wymaga złożenia dokumentów finansowych za 2018 rok (Urząd Skarbowy, ZUS oraz pozostałych wg Regulaminu Świadczeń). Formularz wniosku i załączników pozostaje bez zmian. Przy składaniu wniosku o stypendium obowiązuje wyżej wymieniona procedura. Student ma dwa tygodnie na uzupełnienie brakujących dokumentów po złożeniu wniosku.

Podstawa prawna powyższego podsumowania, w tym Zarządzenie  nr 64 Rektora ZUT z dnia 12 maja 2020 r. (format:  docx, rozmiar:  41 kB) oraz wzory wniosków wraz z załącznikami znajdują się w zakładce pomocy materialnej na stronie uczelni:

www.zut.edu.pl/zut-studenci/pomoc-materialna-akademiki-kredyty/aktualnosci.html

Aby znaleźć się na czerwcowej liście stypendialnej i otrzymać świadczenia w ostatnim tygodniu czerwca należy przesłać skany dokumentów do poniedziałku 8 czerwca 2020. Więcej informacji na temat świadczeń pomocy materialnej pod numerem 607 115 059 lub mailowo maria.bitel(at)zut.edu.pl

Załącznik:nowy wzór wniosku o przyznanie zapomogi (format:  docx, rozmiar:  17,53 kB)