Procedura postępowania antyplagiatowego
- Procedura określa zasady i tryb weryfikacji oryginalności pisemnych prac dyplomowych złożonych na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA).
- Procedurze podlegają wszystkie pisemne prace dyplomowe inżynierskie i magisterskie powstające na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, z wyłączeniem prac zawierających informacje podlegające ochronie na podstawie przepisów o ochronie informacji niejawnych.
- Za dokonanie sprawdzenia pracy dyplomowej przy wykorzystaniu programu antyplagiatowego odpowiada jej opiekun (promotor).
- Promotor (opiekun) pracy przekazuje do dziekanatu wygenerowany z JSA raport ogólny, stanowiący ostateczne potwierdzenie, że w jego ocenie przebadana praca nie nosi znamion plagiatu.
- W przypadku, gdy po przeprowadzeniu czynności polegających na ocenie pracy dyplomowej, na podstawie szczegółowego raportuz badania Jednolitego Systemu Antyplagiatowego, uwzględniając charakter pracy, liczbę i rodzaj wykorzystanych w pracy źródeł oraz zwracając uwagę na możliwość dokonania manipulacji, zachodzi uzasadniona podstawa do stwierdzenia, że praca nosi znamiona plagiatu, promotor kieruje zawiadomienie do dziekana wydziału, korzystając z opcjonalnego załącznika nr 1 do niniejszej procedury.
- Dziekan powiadamia niezwłocznie rektora o konieczności wszczęcia postępowania wyjaśniającego.
Do pobrania:
- Procedura postępowania antyplagiatowego - wersja z podpisem Dziekana (format: pdf, rozmiar: 108 kB)
- Zał. 1 do powyższej procedury - Opinia Promotora dotycząca pracy dyplomowej (format: docx, rozmiar: 18,88 kB)