Informacje bieżące

Wizyta Marszałka Senatu Michała Kamińskiego i Posła Jarosława Rzepy na WTiICh ZUT 17.05.2024 20:03

17 maja gościliśmy na naszej Uczelni Marszałka Senatu Michała Kamińskiego oraz Posła Jarosława Rzepę. Wizyta ta stała się okazją do zaprezentowania dorobku i planów rozwojowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, w tym Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej.

Podczas spotkania Rektor dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT, podkreślił ogromny potencjał naukowy ZUT. Goście mieli okazję zobaczyć nowoczesne laboratoria na kilku wydziałach m.in. Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii ZUT. W towarzystwie Prodziekan dr hab. inż. Beaty Zielińskiej, prof. ZUT, zwiedzili nasze najnowsze laboratorium - Centrum Zaawansowanych Materiałów i Inżynierii Procesów Wytwarzania.

Panowie przyjrzeli się z bliska nowoczesnym urządzeniom badawczym:

• Transmisyjnemu Mikroskopowi Elektronowemu Spectra 300 wraz z detektorami, który umożliwia obrazowanie materiałów i poznanie ich składu pierwiastkowego na poziomie atomowym
  • Skaningowemu Mikroskopowi Elektronowemu Apreo S2, który umożliwia obserwacje powierzchni mikro- i nanomateriałów,
  • Spektroskopowi Elektronowego Rezonansu Paramagnetycznego ELEXSYS E500 CW, który pozwala na badania wyznaczające strukturę najbliższego otoczenia jonów paramagnetycznych.

Dziękujemy za wizytę!