Informacje bieżące

Odkryj fascynujący świat innowacji! Zapraszamy na wystawę fotografii "Kolory Nauki" 09.05.2024 15:13

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina do obejrzenia niezwykłej wystawy fotografii, która przeniesie Was w fascynujący świat naukowych innowacji! Na zdjęciach znakomitego fotografa Marcina Zięby uchwycono nie tylko piękno nauki, ale także zaangażowanie i pasję ludzi pracujących nad przyszłością.

Wystawa prezentuje jedynie 23 projekty z całej Polski, które zostały zrealizowane w latach 2016-2023 dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Te projekty miały ogromny wpływ na rozwój polskiej nauki, otwierając ją na współpracę z biznesem i przyczyniając się do szybkiego przenoszenia wyników badań na grunt praktyki.

Jednym z wyróżniających się inwestycji uwiecznionych na zdjęciach jest Centrum Zaawansowanych Materiałów i Inżynierii Procesów Wytwarzania, powstałe przy Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej. To efekt największego w historii ZUT projektu - Polskiej Mapy Infrastruktury Badawczej, którego całkowity koszt sięga aż 61,5 mln zł, z unijnym dofinansowaniem w wysokości 43 mln zł.

Przypomnijmy, że nasze Centrum dysponuje aż 8 laboratoriami, wyposażonymi w najnowocześniejszą aparaturę badawczą, taką jak wysokorozdzielczy transmisyjny mikroskop elektronowy czy spektrometr magnetyczny rezonansu jądrowego. To idealne miejsce do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, zarówno dla naukowców, jak i studentów. Naszym celem jest opracowanie nowych technologii i rozwiązań, które mogą być wdrożone do przemysłu, kształtując przyszłość nas wszystkich.

Wystawa plenerowa fotografii “Kolory Nauki” będzie dostępna tylko w czterech miastach Polski, a w Szczecinie będzie można ją podziwiać od 9 maja 2024 r. na ogrodzeniu naszego Wydziału przy Al. Piastów 42.