Informacje bieżące

Historia nietypowej obrony rozprawy doktorskiej. Nasz doktorant z Iranu ma szansę zmienić oblicze inżynierii medycznej 13.05.2024 20:58

10 maja 2024 roku na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej odbyła się niezwykła obrona rozprawy doktorskiej. Dlaczego niezwykła? Otóż, po raz pierwszy w historii Szkoły Doktorskiej ZUT do egzaminu doktorskiego przystąpił obcokrajowiec - Moein Zarei. Obrona została przeprowadzona w formie zdalnej, co pozwoliło naszemu doktorantowi na prezentację swojej pracy wprost z rodzinnego Iranu.

Pan Moein napisał pracę pt. "Biodegradowalne i biomimetyczne kompozyty włókniste o strukturze hierarchicznej”. Promotorem rozprawy była prof. dr hab. inż. Mirosława El Fray. Rozprawę recenzowali: prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej, Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. Konrad Szustakiewicz, prof. PWr z Wydziału Chemicznego, Politechniki Wrocławskiej oraz prof. dr hab. inż. Urszula Stachewicz z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Doktorat dotyczy zaawansowanych protez naczyń krwionośnych, wykorzystujących innowacyjne materiały i techniki, takie jak druk 3D i elektroprzędzenie. Badania będące przedmiotem rozprawy otwierają nowe możliwości w leczeniu chorób serca i innych schorzeń układu krążenia.

Z doktoratem, streszczeniem i recenzjami można zapoznać się na stronie

Gratulujemy tego osiągnięcia i życzymy sukcesów w dalszej karierze naukowej!