Zespół Dziekański WTiICh ZUT rozpoczyna kolejną kadencję! 09.09.2024 20:39

Od 1 września rozpoczęła się kadencja nowego zespołu dziekańskiego!

Przez najbliższe cztery lata Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT kierować będzie:

• Dziekan: prof. dr hab. inż. Rafał Rakoczy
  • Prodziekan ds. organizacji i rozwoju: dr hab. inż. Beata Zielińska, prof. ZUT
  • Prodziekan ds. studenckich i kształcenia: dr hab. inż. Karolina Kiełbasa, prof. ZUT
  • Prodziekan ds. studenckich i kształcenia: dr inż. Aneta Wesołowska

Pani prodziekan ds. organizacji i rozwoju Beata Zielińska pracuje na ZUT od 25 lat . Na co dzień związana jest z Katedrą Fizykochemii Nanomateriałów, gdzie zajmuje się badaniem właściwości nowych materiałów, które mogą znaleźć zastosowanie do produkcji wodoru z wody, czy też oczyszczania wody z zanieczyszczeń organicznych pod wpływem światła.

Pani prodziekan ds. studenckich i kształcenia Karolina Kiełbasa od ponad 20 lat jest związana z ZUT w Szczecinie. Swoją pracę naukową opiera na interdyscyplinarności, w głównej mierze osadzonej w tematyce związanej z inżynierią materiałową. Szczególną uwagę skupia na surowcach odnawialnych, a nawet odpadowych, będących prekursorami do otrzymania nowych i innowacyjnych materiałów o znaczeniu aplikacyjnym. Od lat, z pasją popularyzuje naukę wśród dzieci i młodzieży. Fanka Filmowego Uniwersum Marvela.

Pani prodziekan ds. studenckich i kształcenia Aneta Wesołowska od ponad 25 lat pracuje na ZUT w Szczecinie. Na co dzień związana jest z Katedrą Chemii Organicznej i Chemii Fizycznej, gdzie wyodrębnia związki aktywne biologiczne z roślin zielarskich i uprawowych, a także kwiatów jadalnych. Wchodząc do jej pracowni można poczuć się jak w sklepie zielarskim. Aromat suszu roślinnego przeplata się z zapachem świeżo destylowanych olejków eterycznych.

Wszystkich prodziekanów wyróżnia zaangażowanie w działalność naukową, organizacyjną oraz znakomite umiejętności dydaktyczne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej oraz owocnej kadencji!