Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie ogłasza konkurs na 2 stanowiska pracy w projekcie naukowo-badawczym NCN-OPUS 29.07.2021 12:55

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie ogłasza konkurs na 2 stanowiska pracy w projekcie naukowo-badawczym NCN-OPUS, który będzie realizowany w latach 2021-2025 (Nr DEC-2020/39/B/ST8/01514).

Tytuł projektu: Badania fotokatalitycznego rozkładu lotnych związków organicznych (LZO) w reaktorze ze złożem fluidalnym

Rodzaj stanowiska: : doktorant/student-stypendysta

Wymagania od kandydata:

• doktorant lub student na studiach magisterskich dziennych o kierunku: technologia chemiczna, nanotechnologia, inżynieria chemiczna lub pokrewnych
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej: preparatyka nanomateriałów, obsługa aparatury badawczej tj. chromatograf gazowy, spektrometr masowy, spektrofotometry UV-Vis i w podczerwieni, techniki badań mikroskopowych, XRD
  • umiejętność pracy w zespole
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego technicznego
  • motywacja do pracy oraz otwartość na rozwój i nowe wyzwania (gotowość do uczestnictwa w szkoleniach, wyjazdach i stażach naukowych)

Opis zadań:

Doktorant 1

Zaprojektowanie przepływowego reaktora fotokatalitycznego ze złożem fluidalnym; preparatyka nanomateriałów, impregnacja fotokatalizatora na złoże, charakterystyka materiałowa, przeprowadzenie testów fotokatalitycznych do rozkładu zanieczyszczeń gazowych – analiza stężenia gazów (chromatograf gazowy, spektrometr masowy). Pisanie publikacji naukowych w języku angielskim oraz przygotowywanie prezentacji na konferencje.

Doktorant 2

Preparatyka nanomateriałów i charakterystyka materiałowa, domieszkowanie nanocząstkami metali szlachetnych, testy fotokatalityczne do rozkładu zanieczyszczeń gazowych w reaktorze fotokatalitycznym z możliwością prowadzenia reakcji „in situ” w wysokich temperaturach – analiza składu gazu - spektrometr masowy, analiza powierzchni próbki-spektrofotometr w podczerwieni. Badania kinetyki reakcji, mechanizmów rozkładu oraz efektu termo-fotokatalitycznego. Pisanie publikacji naukowych w języku angielskim oraz przygotowywanie prezentacji na konferencje.

Warunki zatrudnienia:

Stypendium: 4500 zł miesięcznie – 6-12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 46 miesięcy

Termin rozpoczęcia pracy: sierpień/wrzesień 2021

Stypendium jest przyznawane zgodnie z zasadami zawartymi w Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki wprowadzonym uchwałą Rady Narodowego Centrum Nauki nr 25/2019r z dnia 14 marca 2019 r.

Wymagana dokumentacja w zgłoszeniu:

• list motywacyjny z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych (plik w formacie PDF powinien zawierać zeskanowany podpis) – formularz, zawierający zgodę na przetwarzanie danych osobowych  (format:  docx, rozmiar:  12,86 kB)
  • życiorys zawierający informacje o dotychczasowej działalności naukowej i osiągnięciach,
  • lista publikacji, prezentacji konferencyjnych, odbytych staży naukowych, uczestnictwo w projektach, kołach naukowych, warsztatach, szkoleniach i inne osiągnięcia, które mogą mieć wpływ na ocenę kandydata
  • kopie uzyskanych dyplomów,
  • certyfikat znajomości języka angielskiego lub oświadczenie kandydata, o stopniu znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie

Oferty prosimy przesyłać na adres e-mail: beata.tryba@zut.edu.pl

Termin składania ofert: 12 sierpień 2021, 00:00

Rozstrzygnięcie konkursu: 13.08.2021

O wynikach konkursu kandydaci zostaną poinformowani drogą e-mailową na wskazany przez nich adres w przygotowanej dokumentacji zgłoszeniowej.