Nowa metoda podawania leków: plaster zamiast tabletki 30.05.2024 21:09

Zachęcamy do obejrzenia materiału TVP3 Szczecin o naszych naukowcach, którzy wraz badaczami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pracują nad nowym sposobem podawania leków. Zamiast tabletek proponują plaster, co ma pomóc pacjentom z problemami układu pokarmowego.

Dodatkowo, aby zwiększyć wchłanianie leku, wykorzystują pole elektromagnetyczne.

Projekt "Systemy przezskórnego podawania leków wspomagane polem elektromagnetycznym" jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS 25. Kierownikiem projektu jest prof. Rafał Rakoczy.

Przyznane przez NCN środki to ponad 2 mln złotych!

Sprawdźcie sami, jakie innowacje rodzą się na Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie!

Szczegółowy opis projektu można znaleźć na stronie NCN

Link do materiału TVP Szczecin: Plaster zamiast tabletki. Naukowcy ze Szczecina pracują nad nową formułą leków