Nasze kierunki na wysokich pozycjach w rankingu Perspektywy 2024 04.07.2024 20:23

Kierunki studiów prowadzone na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT zajęły znaczące miejsca w najnowszym Rankingu Perspektywy 2024. Inżynieria chemiczna uplasowała się na 4. miejscu, natomiast technologia chemiczna zdobyła 7. pozycję, wyprzedzając Politechnikę Poznańską i Politechnikę Krakowską.

Na ogólny wynik składają się takie elementy jak prestiż, absolwenci na rynku pracy (średnie zarobki i czas zatrudnienia), potencjał dydaktyczny i naukowy. Okazało się, że wskaźnik średniego wynagrodzenia naszych absolwentów z kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa ustępuje tylko Politechnice Wrocławskiej, a jest lepszy od Politechniki Warszawskiej czy Łódzkiej (wskaźnik dotyczy średniego wynagrodzenia absolwentów danej uczelni z lat 2018-2021 w odniesieniu do wynagrodzeń w powiecie zamieszkania).

Bardzo dobrze wypadają nasze kierunki pod względem jakości przyjętych na studia. Na kierunku Technologia Chemiczna jesteśmy liderem rankingu, a w inżynierii chemicznej i procesowej wyprzedziła nas jedynie Politechnika Warszawska.

Ranking Perspektywy to jeden z najbardziej cenionych rankingów edukacyjnych w Polsce. Jest adresowany do kandydatów na studia i służy pomocą w wyborze kierunku studiów i uczelni.

Zachęcamy kandydatów do rozważenia wyboru naszych kierunków. Szczegóły oferty: irk.zut.edu.pl

Więcej o rankingu Perspektywy pod adresem 2024.ranking.perspektywy.pl