"Najlepsi z najlepszych" wśród studentów Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie 22.06.2021 11:46

Troje naszych studentów wywalczyło sobie dobry start do międzynarodowej kariery naukowej. Dwa projekty przygotowane na naszym Wydziale znalazły się na liście przedsięwzięć, które uzyskają dofinansowanie z MEiN w ramach naboru w programie „Najlepsi z najlepszych! 4.0”.

Nasi Najlepsi to studenci studiów magisterskich: Kamila Splinter (technologia chemiczna), Tomasz Borowski oraz Dawid Sołoducha (obaj
z kierunku inżynieria chemiczna i procesowa). Opiekunem naukowym projektu p. Kamili pt. Otrzymywanie pigmentów żelazowych na bazie odpadowego siarczanu (VI) żelaza (II) jest p. dr hab. inż. Zofia Lendzion-Bieluń, prof. ZUT. Panowie swój projekt pt. Zastosowanie pola elektromagnetycznego do intensyfikacja wybranych procesów i operacji z inżynierii procesowej i bioprocesowej realizować będą w zespole badawczym kierowanym przez prof. dra hab. inż. Rafała Rakoczego we współpracy z dr hab. inż. Agatą Markowską-Szczupak, prof. ZUT; dr inż. Anetą Wesołowską oraz z dr hab. inż. Marianem Kordasem, prof. ZUT.

Konkurs „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” ma zachęcić najzdolniejszych studentów do prowadzenia i rozwijania pracy naukowej. Dofinansowanie, które otrzymają umożliwi im większe zaangażowanie w inicjatywy naukowe oraz pozwoli na rozwój kreatywności i innowacyjności. Pieniądze
z projektu studenci przeznaczą m.in. na pokrycie kosztów podróży oraz opłat za uczestnictwo w konferencjach międzynarodowych, a także zakup aparatury, materiałów i usług związanych z danym przedsięwzięciem.