Dzień Otwarty w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie 25.05.2024 21:03

Morskie Centrum Nauki organizuje Dzień Otwarty, który odbędzie się 11 czerwca 2024 roku. Każda osoba, która zdobędzie bezpłatną wejściówkę będzie miała okazję wziąć udział w praktycznych zajęciach w Pracowniach Edukacyjnych, w tym w pracowni biologiczno-chemicznej.

Pracownia to nie tylko nowoczesne laboratorium z bogatym wyposażeniem, które powstało dzięki wsparciu Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie. To także świetni edukatorzy, którzy pomogą uczestnikom odkryć prawa natury rządzące naszym światem.

Jednym z takich popularyzatorów nauki jest Adam Matlak - współtwórca Pracowni i student drugiego roku na kierunku "Inżynieria w medycynie". Adam jest prezesem i współzałożycielem działającego na naszym Wydziale Studenckiego Koła Naukowego All-Chemicy. Prowadzi warsztaty popularnonaukowe dla dzieci i licealistów. Udziela też korepetycji z chemii. O niewątpliwym talencie do przystępnego przekazywania wiedzy świadczy fakt, że dotarł do finału XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Animator.

Zachęceni? To zapraszamy, bo wejściówki rozchodzą się w tempie szalonym!

Darmowe bilety na Dzień Otwarty można pobrać pod tym linkiem bilety.centrumnauki.eu/repertoire/show.