Dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ogłasza Konkurs na dofinansowanie Studenckich Kół Naukowych działających na WTiICh ZUT przez Tyco Electronics Polska Sp. z o.o. 10.04.2024 07:26

Tyco Electronics Polska Sp. z o.o. jest spółką handlową oferującą produkty do kablowych sieci miedzianych i współosiowych, światłowodowych oraz do sieci ruchomych. Spółka dostarcza między innymi: złącza światłowodowe, uszczelnienia kablowe, przełącznice światłowodowe, osłony złączowe, elementy pasywne oraz akcesoria do sieci FTTH.
Tyco Electronics Polska Sp. z o.o. jest międzynarodową firmą, która realizuje politykę społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR). Jest to strategia zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwa w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w tym przypadku z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie (w szczególności z Wydziałem Elektrycznym, Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej).
Przyznane środki zostaną spożytkowane do wspierania działalności Studenckich Kół Naukowych, których działalność koncentruje się na obszarach elektroniki, automatyki przemysłowej, inżynierii mechanicznej, materiałoznawstwa i związków chemicznych.

Łączny budżet dofinansowania dla wszystkich  Studenckich Kół Naukowych dla Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej to 18 000 zł (słownie: osiemnaście tysięcy złotych).

Zasady konkursu na dofinansowanie Studenckich Kół Naukowych

1. Koła naukowe działające na WTiICh składają do Dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej wniosek o dofinansowanie działalności naukowej w terminie do 16.04.2024 r. (np. koszty związane zakupem materiałów; odczynników; dofinasowanie udziału w konferencjach, targach i innych wydarzeniach, podczas których koła naukowe zaprezentują wyniki swoich prac).
  2. Rozstrzygnięcia Konkursu dokona Komisja składająca się z Dziekana oraz Prodziekanów WTiICh.
  3. Koła naukowe składają do Dziekana sprawozdanie z wykorzystania środków finansowych związanych z przyznanym dofinansowaniem.
  4. Środki związane z dofinansowaniem działalności Studenckich Kół Naukowych powinny być rozliczone do dnia 30.09.2024 r.
  5. W przypadku przyznania dofinansowania, Koło Naukowe jest zobligowane do umieszczania informacji o źródle finansowania w mediach społecznościowych (jeżeli posiada), w tym oznaczeniu Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, użycia stosownych hasztagów (#TycoElectronicsPolska #dofinansowanie #badanianaukowe). W przypadku prezentowania wyników badań na konferencji itp., Koło Naukowe zobligowane jest do umieszczenia informacji o źródle finansowania na posterze lub prezentacji.