Dni Skandynawskie w Szczecinie - Projekt Green-3 na Jasnych Błoniach 10.05.2024 18:08

Podczas 10. edycji Dni Skandynawskich w Szczecinie mieliśmy niezwykłą przyjemność wziąć udział w Pikniku Skandynawskim na Jasnych Błoniach!

Nasi naukowcy, uczestnicy projektu Green-3, dzielili się swoją pasją i wiedzą z mieszkańcami Szczecina, opowiadając o swojej pracy naukowej. Przybliżali tematykę związaną z wytwarzaniem wodoru z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz zachęcali do studiowania na naszej Uczelni.

Nie mogło zabraknąć oczywiście widowiskowych pokazów chemicznych. Nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem! Nasi malutcy chemicy, zapewne przyszli studenci, nie chcieli odchodzić od naszej strefy naukowej, a my chętnie pokazywaliśmy, jak przy użyciu prostych składników dostępnych w kuchni można przeprowadzać fascynujące eksperymenty chemiczne.

Dla starszych uczestników również mieliśmy wiele do zaoferowania! Chętnie odpowiadaliśmy na pytania o szczegóły studiów na naszym Wydziale, ciesząc się z ich zainteresowania i ciekawości.

Po takim dniu możemy śmiało pomyśleć o otwarciu specjalnych studiów dla maluchów i seniorów!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a także organizatorom za świetną organizację tego wyjątkowego wydarzenia.
_
Projekt Green-3 został sfinansowany ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej, „FWD”, Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021

fot. Aurelia Kołodziej/WTiICH