Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej uczestniczy w akcji wspierającej działalność szczecińskich szpitali 02.04.2020 12:30

#WalkazKoronawirusem #UczelniawDobieKryzysu #Działamy

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej (WTiICh) włączył się aktywnie do akcji #CoMamyToDamy #poZUTeczni wspierającej działalność szczecińskich szpitali w okresie pandemii koronawirusa. Przekazaliśmy na ten cel środki ochrony osobistej: fartuchy, rękawiczki, maseczki i okulary oraz środki chemiczne do dezynfekcji rąk i mycia powierzchni. Ponadto we współpracy z pracownikami i studentami Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (WIMiM) produkujemy na drukarkach 3D dostępnych na obu Wydziałach elementy przyłbic ochronnych.

Akcja ta powstała z inicjatywy dr inż. Agaty Niemczyk (głównego organizatora) z WIMiM oraz prof. dr hab. inż. Mirosławy El Fray (osoby do kontaktów z lekarzami) z WTiICh. Pracownicy wszystkich ośmiu Katedr WTiICh zaangażowali się w tę pomoc.

Nie możemy jednak zapominać, że najwięcej dobra zrobimy pozostając w domu #zostanwdomu!