Współpraca z Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska w ramach międzynarodowych warsztatów dla doktorantów 14.09.2021 09:10

W dniach 31.08. – 1.09. 2021 z rocznym opóźnieniem odbywała się konferencja 2nd INTERNATIONAL CONFERENCE ON SUSTAINABLE, ENVIRONMENTAL FRIENDLY CONSTRUCTION MATERIALS ICSEFCM 2021

Po jej zakończeniu w dniach 02.09. – 03.09. 2021 odbyły się warsztaty dla doktorantów 1st INTERNATIONAL WORKSHOP for PhD STUDENTS pt. “Building Materials and Environmental Aspects in Civil Engineering Practice 2021”. Organizatorem konferencji i warsztatów był Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska ale aktywny udział wzięli w wydarzeniach nasi pracownicy, doktoranci i studenci: prof. dr hab. inż. Jacek Przepiórski; prof. dr hab. inż. Beata Tryba; dr hab. inż. Agata Markowska-Szczupak; prof. ZUT, dr hab. inż. Rafał Wróbel, prof. ZUT; mgr inż. Piotr Rychtowski, mgr inż. Oliwia Paszkiewicz i inż. Paula Felczak.

Doktoranci z University of Cordoba (Hiszpania), NOVA University of Lisbon (Portugalia) AGH Aristotle University of Thessaloniki (Grecja), AGH w  Krakowie (Polska) mieli okazję zapoznać się rożnymi metodami badania materiałów budowlanych np.  TG-MS, SEM, GC-MS oraz dowiedzieć się w jaki sposób można testować przeciwdrobnoustrojowe właściwości farb, cementów i gipsów.

Wrześniowe spotkania na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, które odbywały się stacjonarnie sprawiły wszystkim ogromną radość. W czasie konferencji, warsztatów, a także spacerów po Szczecnie młodzi naukowcy nawiązali nie tylko współpracę ale i przyjaźnie, które mamy nadzieję przetrwają przez kolejne lata!
dr hab inz Jacek Przepiorski oraz uczestnicy warsztatów dr hab inż Jacek Przepiorski dr hab inż Rafał Wrobel Uczestnicy konferecji na wspólnym zdjęciu na schodach Uczestnicy przy stole warsztatowym