Sukces Doktoranckiego Koła Naukowego „Zielona Chemia” 20.09.2021 10:47

W dniach 16-17 września 2021 roku odbyła się 50. edycja Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Technik Obrazowania w Diagnostyce Chorób Małych Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej oraz przez Studenckie Koło Naukowe Ustrojów Politycznych CASUS Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Seminarium miało charakter interdyscyplinarny, dlatego obrady przebiegały w obrębie sekcji tematycznych.

Miło nam poinformować, że drugie miejsce w sekcji nauk technicznych zajęła mgr inż. Martyna Jurkiewicz, wygłaszając referat pt. „Effect of modification of the adsorbent with organic compounds on the adsorption of multicomponent mixtures from the gas phase”. Współautorem pracy jest mgr inż. Barbara Roman.

Trzecie miejsce w sekcji nauk technicznych zajęła mgr inż. Amanda Sałacińska za wystąpienie pt. „Influence of modified HNTs on the properties of ultrafiltration polyethersulfone membranes”. Współautorem pracy jest mgr inż. Łukasz Sałaciński.

Opiekunem Doktoranckiego Koła Naukowego „Zielona Chemia” jest dr hab. inż. Robert Pełech, prof. ZUT.

Gratulujemy!