Oferta stypendialna w ramach projektu OPUS finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) 16.01.2020 14:16

Nazwa jednostki: Katedra Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska, Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Wymagania:

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają następujące kryteria:

ü  posiadają dyplom magistra inżyniera technologii chemicznej, inżynierii chemicznej, nanotechnologii, chemii, inżynierii materiałowej, lub nauk pokrewnych;

ü  posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do otrzymywania mikroporowatych materiałów węglowych, badania procesów adsorpcyjnych oraz prowadzenia syntez w reaktorze solwotermalnym;

ü  znają język angielski w stopniu umożliwiającym dokonywanie przeglądu literatury i redagowania artykułów naukowych;

ü  lubią nowe wyzwania, chętnie się uczą i posiadają umiejętność pracy w zespole.

Dodatkowymi atutami Kandydata/Kandydatki będą:

ü  Teoretyczna i praktyczna znajomość metod badawczych służących do charakteryzowania mikroporowatych materiałów węglowych (np. niskotemperaturowa adsorpcja/desorpcja azotu, SEM, TEM, AFM, XRD, FTIR).

ü  Doświadczenie w zakresie badania procesów adsorpcyjnych w fazie ciekłej i gazowej

ü  Dorobek naukowy

ü  Publikacje, patenty i zgłoszenia patentowe

ü  Udział w projektach badawczych

ü  Staże naukowe

Kandydat/Kandydatka w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie musi być uczestnikiem studiów doktoranckich lub doktorantem szkoły doktorskiej.

Opis zadań:

Badania będą realizowane w ramach projektu OPUS nr 2019/33/B/ST8/02044 (Umowa nr UMO-2019/33/B/ST8/02044) pt. „Właściwości kompozytów na bazie związków metali osadzonych na mikroporowatych materiałach węglowych otrzymanych poprzez zwęglanie żywic fenolowych”.

Zadaniem Doktoranta(-ki) stypendysty/stypendystki będzie realizacja prac obejmujących wytwarzanie, modyfikację oraz analizę właściwości fizykochemicznych i zdolności adsorpcyjnej mikroporowatych materiałów węglowych o kulistym kształcie cząstek. Wyjściowe materiały węglowe będą modyfikowane w celu otrzymania kompozytów ze związkami metali (Fe, Co, Cr, Zn, Ti) w postaci tlenków, węglików, spineli i czystych metali lub ich stopów. Celem projektu jest zbadanie wpływu warunków otrzymywania kompozytów sfery węglowe/ związki metali na ich właściwości adsorpcyjne i magnetyczne. Kompozyty będą otrzymywane poprzez nanoszenie tlenków metali na powierzchnię sfer węglowych metodą impregnacji oraz w syntezie „one pot” w procesie solwotermalnym w reaktorze ogrzewanym mikrofalami.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert: 31 stycznia 2020, godz. 12:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:
Stypendium naukowe (w wysokości 3000 zł/miesiąc) wypłacane przez 36 miesięcy.

Dodatkowe informacje:

Rekrutacja jest prowadzona zgodnie z „Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki”.

Dodatkowe informacje można uzyskać u kierownika projektu - prof. dr hab. inż. Urszuli Narkiewicz (urszula.narkiewicz@zut.edu.pl).

Zgłoszenie powinno zawierać CV i list motywacyjny. We wniosku należy podać informacje dotyczące dotychczasowych osiągnięć naukowych, publikacji w czasopismach naukowych, wyróżnień wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiów, nagród, staży naukowych krajowych i zagranicznych, udziału w projektach badawczych, i in.

Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i realizacji projektu (art. 6 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04)” oraz “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu rekrutacyjnym w celach rekrutacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.”

Dokumenty w wersji elektronicznej należy przesłać na adres: urszula.narkiewicz@zut.edu.pl. Termin składania ofert upływa 31 stycznia 2020 r. o godz. 12:00.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi Kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy Kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).