Informacje bieżące dla Doktorantów

Nowa monografia o wybitnych szczecińskich naukowcach 22.06.2024 09:42

Zachęcamy do zapoznania się z nową monografią poświęconą wybitnym szczecińskim naukowcom, której współautorami są profesorowie z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie.

Publikacja, redagowana przez dr. hab. Macieja Nowaka, prof. ZUT oraz dr Klaudynę Kojder, została przygotowana przez około 30 naukowców z różnych wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Przedstawia sylwetki wybranych szczecińskich badaczy, którzy byli szczególnie aktywni naukowo przed rokiem 2000. Kryterium doboru autorów opierało się wyłącznie na osiągnięciach naukowych, co podkreśla wysoki poziom merytoryczny przedstawionych informacji.

Zawarto w niej szczegółowe dane biograficzne każdego z opisywanych naukowców, kluczowe kierunki ich badań oraz opis specyfiki pracy naukowej w tamtych czasach. Autorami tej wyjątkowej publikacji są liczni przedstawiciele Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, w tym troje naukowców z naszego Wydziału:

•     Prof. dr hab. inż. Joanna Karcz
  •     Prof. dr hab. inż. Antoni Morawski
  •     Prof. dr hab. inż. Rafał Rakoczy

Ta wyjątkowa monografia oddaje hołd minionym pokoleniom szczecińskich uczonych, ale również stanowi inspirację dla przyszłych badaczy. Została wydana przy wsparciu finansowym Rektora ZUT w Szczecinie.

Jest dostępna w repozytorium Biblioteki Głównej ZUT oraz w wersji elektronicznej pod adresem "Wybitni szczecińscy naukowcy: wybrane sylwetki".