Informacje bieżące dla Doktorantów

Międzynarodowa współpraca na rzecz ekologii. Doktorantka z Turynu rozpoczyna staż na naszym Wydziale 20.05.2024 21:44

Poznajcie Ludovicę Di Lorenzo - doktorantkę z Uniwersytetu w Turynie! Ludovica studiuje chemię i naukę o materiałach, a jej badania skupiają się na zmniejszeniu wpływu polimerów na środowisko – od polipropylenu po akrylowe kleje wrażliwe na nacisk.

Jej współpraca z WTiICh ZUT zaczęła się ponad 3 miesiące temu na konferencji w Portugalii (3rd International Conference on Industrial Applications of Adhesives 2024), na której poznała naukowca z naszego Wydziału - dr. inż. Adriana Antosika.

Dziś Ludovica jest z nami na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Rozpoczęła właśnie dwutygodniowy staż, podczas którego wspólnie z doktorem Antosikiem będą badać właściwości mechaniczne bioakrylowych klejów wrażliwych na nacisk, odkrywać nowe możliwości i pogłębiać wiedzę, by stworzyć bardziej ekologiczne rozwiązania.