Informacje bieżące dla Doktorantów

Chemia górą! Wyróżnienia dla reprezentantów studenckich kół naukowych naszego wydziału 03.12.2020 09:05

W dniach 27-28 listopada 2020 roku w Szczecinie odbyła się VI Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych zorganizowana w formule online przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

W bloku chemicznym do rywalizacji przystąpiło 8 kół naukowych, łącznie wygłoszono 11 referatów. Poza reprezentantami ZUT i Akademii Morskiej obecni byli także przedstawiciele uczelni technicznych, przyrodniczych i medycznych z Wrocławia, Krakowa i Warszawy.

Bank rozbili studenci chemii z naszego wydziału – panowie Bartosz Gawlik i Kamil Kwiatkowski, otrzymując wyróżnienia za referaty:

SYNTEZA ROZTWORÓW STAŁYCH NA BAZIE BŁĘKITU PRUSKIEGO DOMIESZKOWANEGO JONAMI METALI DWU-, TRÓJ-, CZTERO- I PIĘCIOWARTOŚCIOWYMI, Studenckie Koło Naukowe „Faza”, opiekun naukowy dr inż. Mateusz Piz;

SYNTEZA BENZYLOWYCH 2-METOKSYPIRYDYN JAKO PREKURSORÓW POCHODNYCH PIPERYDYNY O POTENCJALNEJ AKTYWNOŚCI BIOLOGICZNEJ, Studenckie Koło Naukowe „Organik”, opiekun naukowy dr inż. Łukasz Struk.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!