Informacje dla pracowników

Pan Prof. Antoni Waldemar Morawski – sukces na X Kongresie Technologii Chemicznej 17.05.2022 14:41

Profesor Antoni Waldemar Morawski ‑ podczas X Kongresu Technologii Chemicznej, który w dniach 11-14.05.2022 r. odbył się we Wrocławiu – otrzymał Medal Kongresu Technologii Chemicznej im Prof. Kazimierza Kałuckiego. – w uznaniu za wybitne osiągnięcia w zakresie technologii chemicznej oraz wdrożeń przemysłowych innowacyjnych produktów i procesów chemicznych.

Stały Komitet Kongresu Technologii Chemicznej postanowił uhonorować twórcę i organizatora I Kongresu Technologii Chemicznej, który odbył się od 19 do 22 września 1994 na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej. Pan Profesor Kazimierz Kałucki (format:  pdf, rozmiar:  727 kB) był inicjatorem Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Politechniki Szczecińskiej, w którym współpracował z jednym ze swoich uczniów – Panem Profesorem Antonim Waldemarem Morawskim.

prof. Antoni W. Morawski w laboratorium

prof. Antoni W. Morawski