Microsoft Imagine ("Dreamspark")

Informujemy, że możliwe jest dalsze korzystanie z systemu Microsoft Imagine na Wydziale. Zalogować się można korzystając z danych do własnego konta "dreamspark", na stronie OnTheHub. Zwykle są to dane powiązane ze służbowym kontem pocztowym. W niektórych przypadkach może być konieczne powiązanie kont w portalu my.visualstudio.com.
Do korzystania z sytemu wymagane jest działające uczelniane konto pocztowe.
W przypadku próśb o założenie nowego konta / odblokowanie istniejącego potrzebny jest login do poczty (również w domenie @ps.pl).  Do zakładania nowych kont studenckich lub przedłużania ważności dotychczasowych wymagana jest wcześniejsza pozytywna weryfikacja w Dziekanacie. W razie problemów prosimy kontaktować się z administratoreminformatyk-wtiich@zut.edu.pl tel 41-40.

 

Jak skorzystać z systemu:

Wejść na odnośnik sekcji Wydziałowej (Imagine) OnTheHub.
Zalogować się na swoje konto (za pierwszym razem może poprosić o zmianę hasła na własne), a następnie wybrać  opcję "start shopping" (system ma postać wirtualnego sklepu), wybrać ikonę "Windows 10", "choose language": wybrać - Polish. Istotny krok - tak abyśmy pobrali polską wersję językową oprogramowania.
Następnie wybieramy wersję (w przyp. Windows 10):

Windows 10 (Multiple Editions), Version 1803 (Updated March 2018) 32/64-bit (Polish) - Microsoft Imagine

i wciskamy "Add to Cart". Postępujemy dalej według wskazówek systemu; powinno rozpocząć się pobieranie pliku - obrazu dysku dvd w formacie .iso. Pobrany plik należy nagrać na płytę dvd opcją "Nagraj plik obrazu" np. programem CDBurnerXP lub podobnym.